Jak aktualnie wygląda sytuacja z COVID na świecie?

przez kuba

Covid-19, czyli Koronawirus, to obecnie dla wszystkich znany temat. Epidemia, która wybuchła w 2020 roku zmieniła życie nas wszystkich. Wiele osób podupadło na zdrowiu lub pogorszyła się ich sytuacja życiowa. Niejeden człowiek stracił życie.

Jak aktualnie wygląda sytuacja z COVID na świecie?

Epidemia Covid-19 zlewała świat falami. Najpierw uderzając z całą mocą, by następnie dać nadzieję, że już po wszystkim. Po czym uderzała ponownie ze zdwojoną siłą. Głowy państw na całym globie wprowadziły restrykcje i obostrzenia, byleby tylko zapanować nad szalejącym wirusem, jednak niewiele to dało. Przez nieodpowiedzialnych ludzi, którzy nie stosowali się do wytycznych odnośnie zachowania środków ostrożności, a także mutacji wirusa, inni zaczęli tracić nadzieję, że epidemia dobiegnie końca.

Przez cały ten czas największe koncerny farmaceutyczne prowadziły badania nad Covidem w celu opracowania szczepionki. Gdy te w końcu pojawiły się na rynku, dostępne dla każdego, po raz kolejny zawiedli ludzie, którzy postanowili nie przyjmować szczepionki. Jednak wielu się zaczepiło z obawy przed zakażeniem.

Na chwilę obecną można powiedzieć, że w Europie sytuacja jest w miarę opanowana. W większości europejskich krajów liczba zachorowań i zgonów znacznie zmalała. Wyjątkiem jest Wielka Brytania. Jednakże inaczej sytuacja wygląda w Azji czy Ameryce, gdzie liczba zachorowań sięga powyżej kilkudziesięciu tysięcy. W Australii natomiast niedawno pojawiła się nowa mutacja Koronawirusa, nazywany Lambdą.

Koncerny farmaceutyczne nie spoczęły na laurach i prowadzą badania nad nową mutacją. Jednak wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Dlatego wszystkie kraje na świecie świadome są tego, że kolejna fala może nadejść w każdej chwili.

Co dalej?

Koronawirusa nikt się nie spodziewał, jednak jak tylko uderzył, większość zrozumiała, że nie ma z nim żartów. Poprzez wprowadzone obostrzenia większość ludzi jeszcze bardziej zrozumiała powagę sytuacji. Jednak przez to wirus przyjmuje coraz to nowsze formy mutacji, dziś nic nie jest pewne. Należy być przygotowanym na to, że Koronawirus jeszcze długo nie odpuści.

Oceń nas!

ZOBACZ RÓWNIEŻ