Wymarzony gamingowy setyp czyli czego potrzebuje prawdziwy gracz komputerowy

przez kuba

Gracze komputerowi od zawsze dzielą się na dwa obozy. Z jednej strony mamy PC master race czyli osoby uznające komputer za jedyny prawidłowy sprzęt do grania w gry komputerowe i konsolowców którzy uważają, że komputer nie jest do grania, a najwyższą formą rozrywki jest możliwość położenia się na kanapie z kontrolerem w dłoni. Generacje mijają, pojawiają się nowe podzespoły komputerowe, a ludzie dalej skaczą sobie do gardeł kiedy słyszą “konsola jest lepsza” lub “na PC mam stałe 60 fps”. W dzisiejszym artykule zaglądamy do obozu PCtowców i piszemy o tym jak powinno wyglądać stanowisko komputerowe prawdziwego komputerowego gracza, który na każdym kroku wytyka konsolowcom jak słabe są ich maszyny. Zapraszamy do lektury!

Po pierwsze jednostka centralna

Czym byłoby granie na komputerze bez… komputera? Każdy zgodzi się z nami, że najważniejsza jest jednostka i jej klasa. Im wydajniejszy sprzęt tym lepiej, ponieważ pozwoli nam on cieszyć się grą w lepszej jakości. Co musi mieć w sobie wydajnościowa bestia? Po pierwsze GPU. Nic tak bardzo nie cieszy graczy jak karta graficzna która pozwoli nam zagrać na najwyższych detalach nie schodząc poniżej 60 fps. Na drugim miejscu jest oczywiście procesor. Czym byłby komputer bez mózgu czyli mocnego CPU. Do tego wszystkiego przyda się dobra pamięć RAM, najlepiej o pojemności minimum 16 GB. Dalej mamy płytę główną, chłodzenie, a na końcu obudowa. Obudowa koniecznie ze szkłem i ledami, aby każdy kto wejdzie do naszego pokoju wiedział, że ma do czynienia z prawdziwym graczem.

Zobacz co oferuje Ci komputer

Jeśli mamy już potężny kombajn, musimy go pod coś podłączyć. Najlepiej pod coś co pozwoli wycisnąć ostatnie soki z naszego komputera, czyli wysokiej klasy monitor. Najważniejszy parametr monitora to oczywiście odświeżanie. Wartość pojawiająca się przy “Hz” nie powinna być niższa niż 144, a rozdzielczość im wyższa tym lepsza.

Na koniec peryferia

Aby dopełnić obrazu naszego stanowiska gamingowego będziemy potrzebowali kilku dodatkowych rzeczy. Po pierwsze – słuchawki. Grając w shootery musimy słyszeć skradających się wrogów. Po drugie – klawiatura. Nie oszukujmy się, nie da się robić wyników bez dobrego mechanika… Po trzecie – mysz. Im lepszy sensor, im lepszy design, im więcej przycisków, tym lepszy będzie nasz wynik pod koniec meczu. Na koniec dorzuć wygodny ergonomiczny fotel który pozwoli na wielogodzinne posiedzenia bez bólu w plecach. Voilà, masz przed sobą wymarzony setup. 

Oceń nas!

ZOBACZ RÓWNIEŻ