Przejdź do swojego odosobnionego świata dzięki ANC.

przez admin

Na starcie rozszyfrujmy skrót z tytułu. ANC – Active Noice Canceling, po polsku aktywna redukcja hałasu. W obecnych czasach jest to jedna z najbardziej pozadanych funkcji które oferują słuchawki. Oczywiście ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak obiektywnie można stwierdzić, ze są sytuacje w których ANC jest niezastąpione. Podczas codziennych czynności, którym, chcąc nie chcąc, towarzyszy hałas, słuchawki wykorzystujące tę technologie pozwalają kompletnie odciąć cię od otocznia i cieszyć się z muzyki. Jak działa ANC? O tym piszemy poniżej. 

Jaki sprzęt dla jakiego użytkownika?

Wybór słuchawek nie jest prosty. Pierwszym czynnikiem decydującym o tym jaki sprzęt kupimy są naturalnie pieniądze. Mając mały budżet będziemy zmuszeni ograniczyć się do kilku produktów. Mając więcej pieniędzy staniemy przed ogromym wyborem, który często może nas przytłoczyć. Druga sprawa to przeznaczenie słuchawek. Musimy zastanowić się czego oczekujemy od sprzętu grającego, jakich funkcji i parametrów, po to aby jak najlepiej spisały się w środowisku w którym będziemy ich używać. Gracze komputerowi będą szukać słuchawek z mikrofonem i przestrzennym dźwiękiem który zapewni dobre pozycjonowanie podczas gry. Osoby lubiące swobodę postawia na słuchawki bezprzewodowe z przyciskami funkcyjnymi do kontroli muzyki. Sportowcy będą wymagać odporności na pot i idealnego dopasowania, aby zapewnić sobie najwyższy komfort słuchania muzyki podczas treningu. Melomani natomiast nie będą zwracać uwagi na powyższe, tylko będą szukać sprzętu który da im jak najlepsze brzmienie, oczywiście po podłączeniu do odpowiedniego źródła dźwięku. Co ze zwykłymi ludźmi którzy chcą zapewnić sobie trochę spokoju, zakładając na uszy słuchawki? Oni sięgną po technologie ANC.

ANC od kuchni

Na początku warto położyć nacisk na pierwszy człon nazwy, czyli „aktywna”. Oznacza to, że proces niwelowania hałasu z zewnątrz odbywa się poprzez wykorzystanie specjalnej elektroniki znajdującej się w słuchawkach. Mikrofony w słuchawkach analizują dzięki otoczenia, przetwarzają je, po czym głośniki w słuchawkach wytwarzają dźwięk który kontruje ten z zewnątrz, dzięki czemu użytkownik słyszy… No właśnie, co słyszy użytkownik? Nie słyszy praktycznie nic i to jest właśnie aktywna redukcja hałasu. 

5/5 - (1)

ZOBACZ RÓWNIEŻ