Nowa generacja konsol – kto wygrywa w wyścigu o gaminowy złoty puchar?

przez admin

Premiera dziewiątej generacji konsol już za nami. Giganci z Ameryki ponownie krzyżują miecze z Azjatyckim molochem. 

Sony czy Microsoft – odwieczna walka. 

Zaczniemy od konsoli Sony. Ich najnowsze dziecko, czyli PlayStation 5 to sprzęt na który czekały miliony. Po jednogłośnym zwycięstwie PlayStation 4, Sony zaczynało z pole position. Niebiescy widzieli, że mają w garści większość graczy, jednak dobrze zdawali sobie sprawę z tego, że konkurencja nie próżnowała przez siedem lat poprzedniej generacji. 

Na drugim froncie mamy nowego Xboxa, a nawet dwa nowe Xboxy. Olbrzym z waszyngtonu zdecydował się na ciekawy i odważny krok, wydając aż dwie wersje nowych konsol. Xbox series S, tańsza wersja, ma zaspokoić oczekiwania mniej wymagających graczy chcących mieć w domach najnowszy sprzęt umożliwiający granie w najnowsze tytuły. Drugi z kolei, Xbox series X to sprzęt na widok którego hardcoreowi gracze robią się czerwoni. Piekielnie szybki, wyposażony w najnowsze podzespoły, pozwalający na granie w najlepszej możliwej jakości. Cena którą musimy zapłacić za droższy model jest podyktowana tym co owy sprzęt oferuje, a oferuje całkiem sporo. 

Problemy konsoli Sony.

Niestety, po premierze PlayStation 5 stało się coś czego nie spodziewał się nikt. Wada produkcyjna spowodowała, że Sony podjęło decyzję o cofnięciu ogromnej liczby egzemplarzy, co zaowocowało bardzo wydłużonym czasem realizacji zamówienia. Można powiedzieć, że w tym momencie konsole w swoich rękach mają nieliczni. W przeciwieństwie do konsoli Microsoftu która dosłownie stoi na półkach i jest dostępna bez problemu, PlayStation jest praktycznie nieosiągalne. 

Xboxowy konik, czyli usługi.

Nowa konsola Xbox bardzo mocno stawia na usługi. Jedna z najważniejszych jest Xbox Game Pass. Jest to usługa w formie subskrypcji która oferuje nam dostęp do ogromnej biblioteki gier. Microsoft bardzo chwali się tym, że ciągle dodaje do niej coraz to lepsze tytuły. Jest to bez wątpienia jeden z podstawowych czynników przemawiających za kupnem konsoli z logiem litery X.

Co wybrać?

Odpowiedz na to pytanie nie jest łatwa. Zależy bezpośrednio od indywidualnych preferencji użytkownika. Podstawowym kryterium wyboru będzie oczywiście biblioteka tytułów ekskluzywnych. Kolejną kwestią będzie to ilu naszych znajomych ma daną konsole. Dla wielu ważny też będzie kontroler który bardzo różni się w przypadku tych dwóch konsol. Osobiście polecam przejrzeć materiały dostępne w internecie, spróbować trafić konsole na wystawie w sklepie RTV i naocznie sprawdzić jak to wygląda. Czego byście jednak nie wybrali, z pewnością będziecie zadowoleni, bo oba urządzenia są bardzo dobre.

Oceń nas!

ZOBACZ RÓWNIEŻ