Dlaczego sport pomaga nam utrzymać zdrowie?

przez admin
Dlaczego sport pomaga nam utrzymać zdrowie?

Z racji pandemii wiele osób siedzi w domach i bardzo ciężko jest gdzieś się wybrać, nie mówiąc o tym, że większość nie ma chęci na to, aby ćwiczyć, ponieważ rozleniwienie z powodu siedzenia w domu jest czymś, z czego ciężko jest się wyrwać.

Zalety ćwiczeń

Naturalnie warto jest zacząć ćwiczyć, ponieważ pozwala to na rozładowanie stresu nagromadzonego przez cały dzień, nie mówiąc o tym, że pomagają nam jaśniej myśleć, poprawiają pamięć i inne funkcje poznawcze (szczególnie przydatne jest to, kiedy nasza praca jest bardzo stresująca). Dzięki temu, że trening zwiększa stężenie hormonów szczęścia (serotoniny) możesz uniknąć niektórych chorób psychicznych (np. Depresji) które zazwyczaj pojawiają się przy zbytnim przesiadywaniu w domu.

Jak regularne treningi wpływają na twoje zdrowie?

Naturalnie treningi na początek nie będą miały wyjątkowych benefitów, ale z drugiej strony po jakimś czasie wspiera opróżnianie żołądka, zwiększa wydolność nerek i wątroby – dzięki czemu w przyszłości nie będziemy mieli problemów z układem pokarmowym, w szczególności jeśli prowadzimy bardzo intensywny tryb życia.

Systematyczne ćwiczenia również wpływają na naszą siłę i wytrzymałość naszych mięśni, co znacznie ułatwia nam nasze życie oraz zwiększa tolerancję na zmęczenie – nie mówiąc o tym, że czujemy się przy tym bardziej seksowni oraz bardziej atrakcyjni.

Jeśli chcemy przede wszystkim zachować aktualną masę ciała, to musimy przede wszystkim pomyśleć o tym, żeby ćwiczyć regularnie. Sport może przynieść nam wymierne korzyści, nie tylko w fizycznym aspekcie naszego życia – ale również i mentalnym, ponieważ tak naprawdę jeśli mamy depresję, albo też czujemy się gorzej, to przypływ serotoniny pozwoli nam na ponowne cieszenie się życiem. Naturalnie nie pomoże to przy każdym przypadku, ale w większości również pomoże zwiększyć naszą atrakcyjność seksualną, co może przełożyć się na więcej kontaktów z płcią przeciwną.

Czy warto jest ćwiczyć?

Naturalnie że tak, ale z drugiej strony trzeba mieć motywację do tego, aby ćwiczyć – co często może być przeszkodą dla wielu osób. Dlatego też warto jest zadbać o motywację do ćwiczeń, ponieważ bez tego bardzo trudno będzie ćwiczyć regularnie. Jednym sposobem jest na przykład wynajęcie trenera osobistego, bądź też po prostu pokazywanie swoich postępów w social mediach – co na pewno pokaże ci, że warto jest ćwiczyć, ponieważ presja socjalna na tobie będzie dość duża.

5/5 - (2)

ZOBACZ RÓWNIEŻ