Wypożyczanie samochodu – na co uważać?

przez admin
Wypożyczanie samochodu – na co uważać?

W większości przypadków wypożyczenie samochodu jest proste i przyjemne, jednakże niekiedy zdarzają się firmy, które chcą nieuczciwie zarobić na naszych niedopatrzeniach, dlatego też dziś przedstawimy ci sposób na to, jak możesz potencjalnie uniknąć takich problemów z wypożyczalnią!

Wypożyczanie samochodu – na co uważać?

Sprawdź opinię wypożyczalni przed wypożyczeniem

Internet to świetne narzędzie, które pozwala nam dokładnie zbadać, co ludzie naprawdę myślą o danej wypożyczalni samochodów i czy naprawdę dobrym pomysłem jest wynajęcie samochodu w tej firmie, jednakże zauważ, że niektóre firmy mają naprawdę wysokie oceny – postaraj się wyszukać tą wypożyczalnię, która ma średnie oceny – te firmy zazwyczaj starają się najbardziej.

Sprawdź stan wozu przed odbiorem!

Odbierając samochód z wypożyczalni samochodów, powinniśmy przeprowadzić dokładną kontrolę i najpierw upewnić się, że nie jest uszkodzony (mamy na myśli rysy, wgniecenia czy zadrapania) Jeżeli jednak tego nie zrobimy, a wypożyczalnia samochodów stwierdzi taką wadę, wypożyczalnia samochodów ma prawo uznać, że wada powstała z naszej winy i może obciążyć nas pełną opłatą za naprawę. Może to ostatecznie doprowadzić do ogromnych strat w naszym portfelu. Zdarza się to często przy wypożyczaniu samochodu za granicą. To błąd, bo może to mieć negatywny wpływ na nasze kieszenie, tak naprawdę nikt nie chce podwoić ani potroić kosztu czegoś, co jest używane przez nas tylko raz, prawda?

Limit kilometrów

Przed wypożyczeniem auta najlepiej dokładnie przeanalizować umowę pod kątem limitu kilometrów. W końcu jest to jeden z najczęstszych zastrzeżeń do umów najmu samochodów i prawdopodobnie ten temat nie jest jasno określony w danym dokumencie. W takim przypadku warto nawet skonsultować się bezpośrednio z wypożyczalnią samochodów, ponieważ po przekroczeniu dozwolonego dziennego przebiegu za każdy dodatkowy kilometr naliczana będzie dodatkowa opłata. Zawsze najlepiej jest upewnić się, że po pewnym przebiegu nie musimy za nic płacić wyższych opłat.

Tekst drobnym maczkiem – czyli to, na co powinieneś uważać najbardziej

Kolejną kwestią, na którą warto jest uważać, jest to, co jest napisane drobnym maczkiem. Naturalnie mowa tutaj o zapisie na ostatnich stronach. Zazwyczaj firma ukrywa tam jakieś zapisy, w stylu że po przekroczeniu danej ilości kilometrów na dzień opłata jest podwojona, czy też regulacje dotyczące stanu samochodu po odbiorze go przez wypożyczalnię. Postaraj się przeczytać te zapiski, oraz je przeanalizować pod kątem tego, czy opłaca ci się podpisać taką umowę!

5/5 - (2)

ZOBACZ RÓWNIEŻ