Najnowsze trendy na świecie

przez kuba

Moda na sezon lato 2021 niesie ze sobą gamę jasnych kolorów, odważnych wzorów i klasycznych połączeń. W ciepłe dni moda męska nastawiona jest na komfort, lecz równocześnie nie zapomina o stylowej aparycji. Czołowi projektanci wkraczają na wcześniej niewykorzystane lądy, używając m.in. dużej ilości lnu czy pastelowych kolorów.

Wygoda i elegancja

Coraz więcej czasu spędzamy w domu, czego powodem jest lockdown i praca zdalna – marki odpowiadają na to tworzeniem w swoich kolekcjach dresów i odzieży domowej. Dresy stały się uniwersalne, mniej kojarzone ze strojem sportowym. Pochyliły się ku nim takie marki jak Cesare czy Attolini. Uwaga ludzi została skupiona na wygodzie również poza domem. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w kurtkę bomberkę, która jest idealna do codziennych stylizacji i odpowiada aktualnym potrzebom letnich wieczorów.

Sezon obfituje w modne jeansy z luźnymi nogawkami, które przywodzą na myśl początki lat 90. Na witrynach sieciówek widzimy je niemal w każdej kolekcji. Pomimo tej casualowej strony modne są jednocześnie swetro-marynarki, łączące w sobie cechy swetra i marynarki, oraz kamizelki. Wciąż są wygodne, mają walory dla pracy zdalnej i spotkań rodzinnych, ale odznaczają się elegancją. 

Paleta kolorów w stylizacjach

Wiele marek poszło w kierunku kolorów pastelowych, jak i tych mocniejszych, ciemniejszych i mniej wyblakłych. Ten sezon pozostawia całkowitą dowolność w doborze barw do stylizacji, można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie, a moda męska nie ogranicza się już do białych koszul i niebieskich jeansów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się kolor jasnej zieleni – szałwia. Zaobserwować go można na marynarkach, koszulach i garniturach, tak samo jak na dodatkach. To, że marki nie przechodzą obojętnie obok artystycznego kierunku widać w ubraniach z realistycznymi nadrukami, wyglądającymi niemal jak ręcznie malowane na tkaninie. 

Obecne trendy czerpią inspirację i z sezonowych klasyków, tak samo jak z obserwacji społeczeństwa, a epidemia koronawirusa przyspieszyła niektóre z pomysłów.

5/5 - (6)

ZOBACZ RÓWNIEŻ