Biżuteria damska dobrym pomysłem na udany prezent

przez kuba

Szukając prezentu dla ukochanej kobiety często natrafiamy na pewien problem… A mianowicie – co chcielibyśmy kupić, tak aby była ona zadowolona? Choć w głowie pojawia się plątanina myśli, to zazwyczaj stawiamy na klasyczny prezent, jakim są kwiaty i biżuteria. O ile przy wybieraniu kwiatów, bardzo pomocna może okazać się ekspedientka, to niestety podczas wyboru biżuterii nie będzie tak łatwo. Zanim wybierzemy się do jubilera, musimy zastanowić się, co lubi nasza kobieta? Co nosi na co dzień, a czego raczej unika? Jest wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę, które za chwilę Wam przybliżymy. 

Wybór biżuterii – od czego zacząć? 

Na początek warto przyjrzeć się ogólnej szafie kobiety i zastanowić się jak się ubiera. Czy woli bardziej elegancki ubiór, czy luźny oversizowy dres, a może woli ubierać się delikatnie i zwiewnie w stylu boho? Wówczas ekspedientce będzie łatwiej dobrać coś, co prawdopodobnie spodoba się naszej wybrance.

Nie każdy lubi

Następne co musimy wziąć pod uwagę to kolory biżuterii jakie preferuje oraz jej rodzaj. Nie każdy kocha złoto, srebro, czy rosegold, tak samo jak nie każdy lubi bransoletki, a może preferować kolczyki, więc warto zastanowić się, jakie dodatki dominują w szafie kobiety. Ważnym aspektem jest również to, czy posiada ona dziurki w uszach na kolczyki. Nieraz zwracano do sklepów właśnie te ozdoby, ponieważ mężczyzna nie zwrócił uwagi, że jego partnerka nigdy nie miała przekłutych uszu! Taki błąd jest dużym fo pas i brakiem znajomości kobiety. Może być to bardzo negatywnie odebrane. 

Nie każdy może

Dodatkowo musimy zdawać sobie sprawę, że biżuteria, tak samo jak wszystkie inne przedmioty, które ubieramy może uczulić. Dlatego przed wyborem prezentu warto upewnić się, czy dana osoba, nie jest uczulona na chrom, kobalt, pallad, czy nikiel. Dopiero posiadając taką wiedzę możemy zabrać się za dalsze poszukiwania. 

Tania, czy równie dobra? 

Nie posiadając zbyt dużych środków na prezent, często mężczyźni decydują się na kupno sztucznej biżuterii. Czy jest to dobry pomysł? Odpowiedzi są bardzo zróżnicowane w zależności od wielu czynników. Taki wybór na pewno odpada w przypadku alergii na wyżej wymienione metale, ponieważ większość z nich jest zawartych w owej biżuterii. Również nie należy decydować się na takowy prezent, gdy kobieta ceni sobie wysoką jakość produktów, które nosi, wówczas lepiej kupić same kwiaty. Sztuczna biżuteria damska będzie dobrym wyborem dla młodych dziewczyn, które nie mają jeszcze w pełni określonego stylu i testują zalety oraz wady każdego z nich. Również przy zakupie zabawnych prezentów możemy postawić na sztuczny pierścionek, czy bransoletkę. 

Ostateczny wybór

Idąc do jubilera, czy innego sklepu z biżuterią musimy zdawać sobie sprawę, że ostateczny wybór zawsze należy do nas. Ekspedientka może pomóc i znaleźć kilka odpowiadających opisowi produktów, ale nie podejmie decyzji za nas, dlatego warto wcześniej zrobić porządny research. Pamiętajmy, że jeśli coś nie spodoba się naszej kobiecie, zawsze możemy to zwrócić lub wymienić na inny, bardziej odpowiadający wymaganiom produkt!

5/5 - (1)

ZOBACZ RÓWNIEŻ